Gezivagonu | Gezilecek Yerlere Dair Ne Varsa!

Mısır Vizesi Nasıl Alınır? | Mısır Piramitleri Yolculuğu

Mısır Vizesi Nasıl Alınır? | Mısır Piramitleri Yolculuğu

Mısır vizesi nasıl alınır? Mısır vize istiyor mu? Mısır vizesi kaç günde çıkar? gibi sorulara cevap arıyorsanız doğru adrestesiniz. Gezivagonu.com olarak Mısır vize başvurusu ile ilgili tüm merak ettiklerinize cevap bulabileceğiniz bir yazı hazırladık. Şimdi gelin Mısır vize alma süreci ile ilgili bilinmesi gerekenleri hep birlikte inceleyelim.

Mısır, dünyanın en gelişmiş ülkelerinden bir tanesidir. Bu nedenle yılın çeşitli zamanlarında pek çok turist Mısır’ın güzelliklerini yakından görmek için Mısır’ı ziyaret eder. 7000 yıllık bir geçmişe sahip olan Mısır tarihi, insanlık tarihi için son derece önemlidir. Mısır tarihi boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapması nedeni ile de günümüzde farklı medeniyetlerin kalıntılarını barındırır. Kuzey Afrika’nın kuzeydoğusunda yer alan Mısır, en fazla Mısır piramitleri ile ünlüdür. Ülkeye gelen hemen her turist Mısır piramitlerini ziyaret ederek bu eşsiz güzelliği yakından görmek ister. Bunun yanı sıra Mısır mitolojisi ile de pek çok kişinin dikkatini çeker. Mısır mitolojisi ile her turistin hayallerini süsleyen ülke, vize isteyen ülkeler arasında yer alır. Bu nedenle Türkiye’den Mısır tarihini ve Mısır piramitlerini yakından görmek için Mısır’a gitmek isteyen kişiler öncelikle Mısır vize başvurusu yapmalıdır. Peki Mısır vize başvurusu nasıl yapılır?

Mısır Piramitleri

Mısır Piramitleri

Mısır Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mısır Konsolosluğu’nun bir web sitesi bulunmuyor. Bu nedenle online Mısır vize başvurusu imkanı bulunmuyor. Mısır vize başvurusu yapmak isteyen kişiler direkt Mısır Konsolosluğu’na ya da aracı kuruluşlara başvurması gerekiyor. Ancak aracı kurumlardan destek almanız durumunda ekstra ücret ödemeniz gerektiğini unutmamalısınız. Bu nedenle ekstra ücret ödemek istemiyorsanız Mısır Konsolosluğu’na doğrudan başvuru yapabilirsiniz.

Mısır vize başvurusu için gerekli belgeleri hazırladıktan sonra konsolosluğa ya da aracı kuruma şahsen başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Mısır

Mısır

Mısır Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Mısır vizesi için gerekli bazı belgeler vardır. Söz konusu belgeleri aşağıdaki gibi açıklayabiliriz.

  • Vize başvuru formu
  • Pasaport aslı ve fotokopisi
  • Kimlik aslı ve fotokopisi
  • 2 adet biometrik fotoğraf
  • İkametgah belgesi
  • Uçak ve otel rezervasyon bilgileri
  • Vize ücretinin ödendiğine dair makbuz
  • Öğrenciler için öğrenci belgesi
  • Çalışanlar için iş yerlerinden orada çalıştıklarına dair belge,
  • Mısır’a neden gitmek istediğinizi anlatan bir dilekçe.

Mısır Vizesine Başvuru Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mısır vizesi başvurusu sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta konsolosluk çalışanlarını Mısır’da kalmayacağınıza dair ikna etmenizdir. Bu da vize başvurusu yaparken sunacağınız dilekçede yazdıklarınız ile mümkündür. Dilekçe yazımı Mısır vize başvurusu sırasında son derece önemlidir. Dikkatli bir şekilde hazırlayacağınız dilekçe ile başvurunuzu kabul ettirebilirsiniz. Eğer bir çalışansanız çalıştığınızı ifade eden ve ülkenize döneceğinizi belli eden cümleler kurmalısınız. Öğrencilerin ise maddi olarak kendilerine kimin sponsor olduğunu ve Mısır seyahati sırasında nereden gelir elde edeceğini dilekçede belirtmesi gerekir.

mısır vizesi

mısır vizesi

Mısır Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Mısır vizesi ile ilgili merak edilen konulardan bir tanesi de Mısır vizesinin cevaplanma süresidir. Mısır vizesi için gerekli belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlayarak konsolosluğa ulaştırmanız durumunda 30 ile 45 gün arasında beklemelisiniz. Bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir. Mısır vizesinin sonuçlanma süresi oldukça uzundur. Bu nedenle tatil planınızı bu süreye göre yapmanız gerekir. Aksi takdirde rezervasyonunuzu iptal etmek zorunda kalabilirsiniz.

Mısır Vize Ücreti

Mısır vizesi ücreti sürekli değişkenlik gösterir. Bu nedenle Mısır vize ücreti ile ilgili net bir bilgi vermek doğru olmayacaktır. Mısır’a seyahat edeceğiniz yıl içerisinde ki vize ücretlerini araştırarak doğru bilgiye sahip olabilirsiniz.

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. © Her Hakkı Gezivagonu.com'a Aittir.