Gezivagonu | Gezilecek Yerlere Dair Ne Varsa!

En Uygun Uçak Bileti | Ucuza Uçak Bileti Nasıl Alınır?

En Uygun Uçak Bileti | Ucuza Uçak Bileti Nasıl Alınır?

En uygun uçak bileti, uçak yolculuğu yapacak olan herkesin araştırdığı konular arasında yer almaktadır. En ucuz uçak bileti satın almak için havayolu firmalarının kampanyaları ve indirimleri yakından takip edilmelidir. Bunun dışında en uygun uçak bileti satın alabilmek için dikkat edilmesi gereken başka noktalarda bulunmaktadır. En ucuz uçak bileti almak için aşağıdaki noktalara dikkat etmeniz yeterlidir.

En Uygun Uçak Bileti Alma Yolları

En Uygun Uçak Bileti | Ucuza Uçak Bileti Nasıl Alınır?

En Uygun Uçak Bileti | Ucuza Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Seyahat Tarihlerini Esneterek En Uygun Uçak Biletini Alın!

Seyahat tarihleri, uçak bileti fiyatlarını etkileyen en önemli unsurlar arasında yer almaktadır.  Pek çok insan özellikle yılbaşı, resmi bayramlar, din bayramlar gibi tatil günlerinde şehirler arası seyahat etmektedir. Bu durum da uçaklara olan talebi arttırmaktadır. Talebin çok olması durumunda da uçak bileti fiyatlarının bir hayli uçtuğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Dolayısıyla en ucuz uçak biletini satın almak istiyorsanız seyahat planınızı bu gibi tatil tarihlerinden farklı bir tarihte planlamanız gerekmektedir. Eğer böyle bir imkanınız varsa en uygun uçak biletini alabileceğinize emin olabilirsiniz.  Ayrıca bu tarihlerde otel fiyatlarında da indirimlerin olacağını söyleyebiliriz. Ancak bu tarihlerin dışında bir tarih ayarlama imkanınız yoksa havayolu şirketlerinin kampanyalarını yakından takip etmelisiniz.

Uçak Biletlerinin En Uygun Olduğu Tarihlere Dikkat Edin

Bazı günlerde diğer günlere göre çok daha ucuz fiyatlara satışa sunulmaktadır. Hafta ortası uçuşları hafta sonu uçuşlarına göre çok daha uygun fiyatlardadır. Bunun dışında bileti satın alacağınız günün Çarşamba ve Perşembe öğleden sonra olması en uygun fiyatlar ile uçak bileti satın alabilmenizi sağlamaktadır. Yurtiçi uçuşlarda en uygun uçak biletini bulmak için uçuştan 21 gün öncesi biletleri inceleyebilirsiniz. Bu dönemde biletler %8 daha ucuzdur. Uçuş tarihine son 2 hafta kala ise bilet fiyatlarında %5’lik bir artış gözlemlenmektedir. Yurtdışı uçak biletlerinde ise yurtiçi uçak biletlerindeki gibi bir fiyat artışı ya da düşüşü gözlenmemektedir.

En Uygun Uçak Bileti | Ucuza Uçak Bileti Nasıl Alınır?

En Uygun Uçak Bileti | Ucuza Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Uçak Bileti Arama Motorlarından Faydalanın

Havayolu firmalarının sitelerine tek tek girip uçak bileti aramak hem çok zorlu hem de çok vakit alan bir işlemdir. Bu nedenle bütün havayolu firmalarını listeleyen bir uçak bileti aram motorundan faydalanmalısınız. Bu arama motorları aradığınız tarihlerdeki en uygun uçak biletlerini karşınıza çıkartmaktadır. Uçak bileti arama motorlarına biletbayi.com örnek olarak verilebilir.

Erken Rezervasyon İndirimlerinden Yararlanın

Erken rezervasyon her zaman çok daha ucuzdur. Pek çoğu havayolu şirketi en ucuz koltukların satışı gerçekleştirildikten sonra kalan koltukları çok daha yüksek fiyatlar ile satışa sunmaktadır. Özellikle yoğun dönemlerde ve tatil dönemlerinde erken rezervasyon yapmak çok daha ucuz uçak bileti almanızı sağlayacaktır.

Alternatif Havalimanlarını İnceleyin

Bazı büyük şehirlerde birden fazla havalimanı bulunmaktadır. Bu havalimanlarından birine diğerine göre daha ucuz bilet bulabilmek mümkündür. Bunun en iyi örneğine Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanında rastlıyoruz. Sabiha Gökçen Havalimanı’na düzenlenen uçak seferlerinde biletler daha ucuzken İstanbul Havalimanı’na uçak biletleri daha pahalıdır.

Havayollarının Kampanyalarından SMS ya da Mail ile Haberdar Olun

En ucuz uçak bileti almanın bir diğer yolu havayolu şirketlerinin kampanyalarından SMS ya da mail yolu ile haberdar olmaktır. Özellikle ilginizi çeken bölgeler için bir bildirim oluşturabilir ve kampanya haberi gelir gelmez uçak bileti alabilirsiniz.

Mil Biriktiren Kredi Kartları Kullanın

Hemen herkes uçak biletlerini kredi kartı aracılığı ile internet üzerinden almaktadır. Bu yöntem ile harcadığınız her kuruşun mile dönmesini sağlayabilirsiniz. Her harcamanızda mil biriktiren bir kredi kartı ile pek çok uçuşunuzu bedavaya getirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. © Her Hakkı Gezivagonu.com'a Aittir.