Gezivagonu | Gezilecek Yerlere Dair Ne Varsa!

Seyahat Sağlık Sigortası: Seyahatlerin Olmazsa Olmazı!

Seyahat Sağlık Sigortası: Seyahatlerin Olmazsa Olmazı!

Seyahat sağlık sigortası, tatile çıkarken bireylerin önem göstermesi gereken en önemli unsurlardan bir tanesidir. Seyahat  sigortası tatile çıkan bireylerin karşılaşacağı problemlere karşı kendilerini güvence altına almalarını sağlayan bir sigorta çeşididir. Seyahat sigortasını en kısa tanımı ile yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinde karşılaşılabilecek kaza, hastalık ve valiz kaybı gibi durumlarda kişilerin kendini güvence altına alması olarak tanımlanabilir. Özellikle yurt dışı seyahatlerinde kişilerin Türkiye’de özel sağlık sigortası olsa dahi gidilen ülkenin sağlık hizmetlerinden ekstra ücret ödemeden yararlanabilmesi mümkün değildir. Bu durumda karşılaşılan kaza ve hastalık gibi olaylarda seyahat sigortası devreye girecektir.

Neden Seyahat Sağlık Sigortası Yaptırmalısınız?

Seyahat sigortasını yaptırmak için pek çok sebep bulunuyor. Bunlardan en önemlisi ise sağlık hizmetlerinden yararlanılabiliyor olmasıdır. Eğer yurtdışı tatil planınızın hüsranla ya da büyük maddi kayıplar ile sonuçlanmasını istemiyorsanız seyahat sigortasi fiyatlarını inceleyerek bütçenize en uygun yurtdışı sağlık sigortası yaptırmalısınız. Bunun dışında yurtdışı seyahat sigortası yaptırarak aşağıdaki faydalardan yararlanabilirsiniz.

 • Sağlık sigortası yaptırmanız durumunda seyahatinizde iptal etmek isterseniz iptal işleminden sonra ortaya çıkabilecek tüm zararlar seyahat sigortası kapsamında karşılanmaktadır.
 • Seyahat sigortasi yaptırmanız durumunda eğer havayolu şirketi tarafından uçak biletiniz ertelenirse ya da uçuşunuzda bir gecikme meydana gelirse seyahat sigortasi ile konaklama ve konaklamaya bağlı olarak meydana gelecek masraflarınız karşılanabilmektedir.
 • Eğer sağlık sigortası yaptırdıysanız yurtdışında bir kaza ya da hastalık geçirmeniz durumunda endişe etmenize gerek kalmaz. Sahip olduğunuz yurtdışı sağlık sigortası meydana gelebilecek tüm sağlık giderlerinizi karşılanmaktadır.
 • Seyahat sigortası, seyahatiniz esnasında valizleriniz çalınması durumunda da eşyalarınızı güvence altına alır. Böylelikle bavullarınız kaybolursa endişe etmenize ve telaşa kapılmanız gerek kalmaz.
 • Seyahat sigortası kapsamında, yurtdışında meydana gelen sakatlık ve ölüm gibi durumlarda da doğacak masraflar karşılanmaktadır.
 • Seyahat sigortası yalnızca yurt dışı seyahatlerinde değil yurtiçi seyahatlerinde de oldukça faydalıdır. Tüm bu avantajlara yurt içi seyahat sigortası kapsamında sahip olabilirsiniz.

Seyahat sağlık sigortasının kişilere sağladığı faydalar göz önüne alındığında seyahat sigortasını neden yaptırmanız gerektiğini kolaylıkla kavrayabilirsiniz.

Seyahat Sigortası | Gezivagonu

Seyahat Sigortası | Gezivagonu

Seyahat Sağlık Sigortası Ücretleri

Seyahat sigortası fiyatları, yurtiçi ya da yurtdışına seyahat edecek olan ve seyahat sigortasi yaptıracak olan kişilerin sıklıkla araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Bunun dışında sağlık sigortası fiyatları da sık sık merak edilen konular arasındadır. Seyahat sağlık sigortası ücretleri konusunda net bir bilgi verilemeyeceğini, firmadan firmaya ve içeriğinde bulunan hizmetlere göre değişkenlik gösterdiğini söyleyebiliriz. Bu doğrultuda en uygun yurtiçi sağlık sigorta fiyatları ve en uygun yurtdışı sağlık sigortası fiyatları için detaylı bir araştırma içerisine girmeniz gerekmektedir. Yurtiçi ve yurtdışı sağlık sigortası fiyatları için sigorta fiyat al linkine tıklamanız ve gideceğiniz yeri seçmeniz yeterlidir.

Seyahat Sigortası | Gezivagonu

Seyahat Sigortası | Gezivagonu

Vize İçin Sağlık Sigortası Gerekli Midir?

Yurtdışında vize isteyen ülkelere seyahat edecek olan kişiler vize için sağlık sigortası gerekli midir sorusuna cevap aramaktadır. Vize için sağlık sigortası gerekli midir sorusunun cevabı ise kesinlikle evettir. Avrupa’ya ya da dünyanın herhangi bir ülkesine seyahat edecek olan kişilerin vize için sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir. 5 Nisan 2010 tarihinde yürürlüğe giren ‘Avrupa Parlamentosu ve Konseyi Kararı’na’ göre vize başvurusu esnasında sağlık sigortası zorunlu hale getirilmiştir.

Seyahat Sigortası Nereden Alınır?

Özel sağlık sigortası, yurtiçi sağlık sigortası, yurtiçi sigortası, yurtdışı seyahat sigortası, yurtdışı sağlık sigortası,  sağlık sigortası gibi pek çok sigorta türü özel şirketler tarafından verilmektedir. Yaptığınız araştırmalar üzerine başvurduğunuz bir özel şirketten ihtiyacınız olan sigorta türünü talep edebilir ve gerekli yerlerde kullanabilirsiniz.

Seyahat Sigortası | Gezivagonu

Seyahat Sigortası | Gezivagonu

Temel Sağlık Sigortası Kapsamı Nedir?

Seyahat sağlık sigortası kapsamında sunulan hizmetleri ve teminatları aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür:

 • Oluşan bir kaza sonucunda vefat teminatı,
 • Oluşan bir kaza sonucunda sakatlık teminatı,
 • Kişilerin yurtdışında seyahati boyunca yaralanma ya da hastalık gibi durumlarda tıbbi tedavi giderlerinin teminatı,
 • Seyahat esnasında yaralanma ya da hastalanma gibi bir durum meydana gelmesi durumunda tıbbi merkeze nakil teminatı,
 • Acil ilaç gönderiminin giderleri,
 • Yurtdışında hastalanma nedeni ile konaklama sürecinin uzamasına bağlı olarak meydana gelen giderler,
 • Seyahat sırasında kişinin evinde meydana gelecek hasarın masrafları,
 • Seyahat süresi boyunca aile fertlerinden birini vefat etmesi durumunda geri dönüş masrafları,
 • Seyahat boyunca vefat eden kişinin cenaze nakil masrafları,
 • Seyahat sırasında valiz kaybolması durumunda ortaya çıkacak masraflar seyahat sigortası kapsamındadır.

Yurtiçinde Bursa, Mardin, Ankara ve İzmir gibi şehirlere seyahat ederken de sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Sağlık sigortasını yaptırmadan bu şehirlerle ilgili bilgi almak için ilgili sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. © Her Hakkı seolancer.net'e aittir.