Gezivagonu | Gezilecek Yerlere Dair Ne Varsa!

Modern Günlük Kiralık Ev Modeli | Airbnb Türkiye

Modern Günlük Kiralık Ev Modeli | Airbnb Türkiye

Airbnb Nedir?

Günlük kiralık ev modelinin önemli bir parçası olan Airbnb sistemini kiracı gözünden derlediğimiz bu yazımızı seyahatiniz öncesinde mutlaka okumalısınız!

Airbnb, geleneksel günlük kiralık ev modelinin modernleştirilmiş ve bir nebze daha kurallara bağlanmış halidir. Seyyah, tatilci ve kısa süreliğine ev ihtiyacı olan bireylere konum ve fiyat bazlı arama seçeneği ile günlük kiralık ev seçeneği sunan Aırbnb, dünyanın hemen her yerinde yaygınlaşmış bir platformdur. Ev sahibi ve evi tutan kiracı rolünde olabileceğiniz bu sistem özellikle dünyanın çeşitli yerlerini gezip görmek isteyen bireyler tarafından tercih edilir.

Aırbnb sisteminde dileyen ev sahipleri evlerinin bir odasını kiralarken bazı ev sahipleri de evin tümünü kiraya verebiliyor. İki Amerikan vatandaşı gencin maddi yetersizliklerden dolayı evlerinin bir odasını kurdukları web sayfasından kiraya vermesi ile ortaya çıkan Aırbnb’deki bnb bed and breakfast yani yatak ve kahvaltı anlamına gelir. Zaman içinde büyüyüp genişleyen Airbnb Türkiye ve dünyada milyonları bulan kullanıcıya ulaşmıştır.

Airbnb | Günlük Kiralık Ev

Airbnb | Günlük Kiralık Ev

Günlük Kiralık Ev Modeli Airbnb Nasıl Çalışır?

Günlük kiralık ev konusunda müthiş seçenekleri ile ev arayan bireylerin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılamasına imkân tanıyan Airbnb kullanımı oldukça basit bir platformdur. Aırbnb’den günlük kiralık ev bulmak istediğinizde aşağıdaki adımları takip ederek kolayca ev bulabilirsiniz.

  • Airbnb Turkey web sayfasına giriş yaparak ev sahiplerinin oluşturduğu ilanlar arasından tarih, konum ve misafir sayısı gibi detayları belirterek arama yapabilirsiniz.
  • Airbnb Turkey arama sonuçlarından listelenen evleri detaylı bir şekilde inceleyerek kalmak istediğiniz evi seçip ev sahibine rezervasyon isteği yollarsınız.
  • Rezervasyon isteği yollarken konaklama ücretinin yarısını hemen kalan yarısını konaklamaya az bir zaman kala ödeyebilirsiniz. Yaptığınız ödeme siz konaklamanızı bitirene kadar Airbnb Turkey hesabında kalır. Para konaklama sonrası ev sahibine aktarılır.
  • Yolladığınız talep ev sahibi tarafından değerlendirilir. Bu değerlendirmede ev sahibi onay ve ret hakkına sahiptir. Ev sahibini onay veya ret konusunda bağlayan bir durum yoktur.
  • Ev sahibi Airbnb Turkey üzerinden yolladığınız günlük kiralık ev talebini onayladığı takdirde adres ve iletişim bilgilerini size bildirir. Çoğu durumda eve şifre ile giriş yapıldığından ev sahibi ve kiracı fiziksel olarak hiç görüşmez.
  • Konaklama boyunca evdeki bütün eşyaları zarar vermemek kaydı ile kullanabilirsiniz. Kullanımdan kaynaklanan su, elektrik ve doğalgaz gibi giderler ev sahibinin sorumluluğundadır.
  • Konaklamanız tamamlandıktan sonra evi teslim aldığınız gibi hasarsız ve düzenli bırakmalısınız.
  • Evden ayrıldıktan sonra Airbnb Turkey üzerinden yaşadığınız deneyimi paylaşabilir ve günlük ev kiralama konusunda aynı ev sahibini tercih edecek kiracılara yardımcı olabilirsiniz.
  • Ev sahibinin sizin hakkınızda yapacağı yorum da sonraki ev sahiplerinin sizin taleplerinizi onaylama oranını etkiler.
Airbnb | Günlük Ev Kiralama

Airbnb | Günlük Ev Kiralama

Airbnb Kullanırken Önemli İpuçları

Airbnb Türkiye üzerinden ev kiralamak istediğinizde bir takım ipuçlarını takip ederek daha kolay bir şekilde ev kiralama talebinizi onaylatabilirsiniz. Ev kiralama siteleri arasında oldukça gelişmiş bir seçenek olan bu platformda aşağıdaki püf noktaları size daha kısa sürede istediğiniz evi bulmada yardımcı olacaktır.

Liste Oluşturun

Günlük ev kiralamadan önce mutlaka beğendiğiniz evleri bir listeye kaydetmeli ve evleri karşılıklı değerlendirerek bu yönde bir tercih yapmalısınız. Zira ilk beğendiğiniz evi kiralamanız sonrasında pişman olmanıza veya rezervasyonu iptal edip başka rezervasyon oluşturmanıza neden olabilir.

Ev Sahibi ile Görüşün

Airbnb ev sahipleri gelen rezervasyon taleplerini bazen gerekçe göstermeden ret eder. Söz konusu durum hem zaman kaybı hem de diğer alternatifleri değerlendirememe gibi bir sonuç doğurur. Bu nedenle kiralamak istediğiniz evle ilgili Airbnb ev sahibi ile görüşme yapmadan talep oluşturmayın. Ayrıca evle ilgili özel talepleri ve bilgi almak istediğiniz konuları doğrudan ev sahibine sormayı deneyin.

Rezervasyon

Günlük kiralık ev konusunda yeterince tatmin olduğunuz durumda Airbnb Turkey üzerinden ev sahibine rezervasyon talebi göndererek seyahatinizi planlayabilirsiniz. Arbnb ev sahibi onay işlemini gerçekleştirdikten sonra iletişim bilgilerini alabilir ve Airbnb ev sahibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Airbnb Ödeme Sistemi

Airbnb günlük kiralık ev platformunda fiyatlandırma ev sahibinin inisiyatifinde gerçekleşir. Ev sahiplerinin belirlediği miktar üzerinden kredi kartı, PayPal, Google Cüzdan gibi pek çok seçenekle ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Airbnb’de bazı ev sahipleri kira ücreti dışında farklı ücretler talep edebilmektedir.

Temizlik Ücreti: Evin temizlenmesi için kiracıdan alınan bedeldir.

Servis Ücreti: Airbnb’nin konuklardan aldığı %6 ila %12 arasında değişen hizmet bedelidir.

Güvenlik Depozitosu: Evdeki demirbaşların zarar görmesi ihtimaline karşılık alınan depozitodur.

İşgaliye Vergileri ve Ücretler: Yerel yasalar ve kurallar gereğince alınan bedellerdir.

Airbnb | Günlük Kiralık Ev

Airbnb | Günlük Kiralık Ev

Gezilecek Yerler Listenizi Yaparken Airbnb Turkey Yanınızda!

Türkiye ve dünyada gezilecek yerler listesi yaparken konaklama sorununu çözmeniz için en mantıklı yöntem tabiki de Airbnb! Güvenilir bir platform olmas ve otellere göre hem daha geniş seçenek hem de daha hesaplı imkanlar tanıması günlük kiralık ev platformu Airbnb’yi ön plana çıkarır. Siz de Galata Kulesi ve Kız Kulesi gibi mimari mucizeleri görmek için İstanbul Airbnb aramalarınızı yapabilirsiniz.

Üstelik aramanızı sadece İstanbul Airbnb şeklinde değil Bursa Ulu Cami ve Uludağ’ın ihtişamına kapılmak için Airbnb Bursa; İzmir’de masmavi denizi kordonda izlemek için Airbnb İzmir aramaları sizleri bekliyor. Ankara’da kısa bir mola için de Airbnb Ankara aramalarında kaliteli ve konforlu evler bulabilirsiniz.

Airbnb Önemli İpuçları

Airbnb ev sahiplerini kontrol eden bir sistem yoktur. Bu yönüyle kötü niyetli ev sahiplerinden uzak durmak için günlük ev kiralama işleminizden önce yorum ve değerlendirmeleri okumayı ihmal etmeyin. Ayrıca Airbnb indirim kodu kazanarak konaklamanızı indirimli yapacağınızı da aklınızdan çıkarmayın. Airbnb indirim koduna ulaşmak ve Airbnb indirimi kazanmak için tıklayın!

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. © Her Hakkı seolancer.net'e aittir.