Gezivagonu | Gezilecek Yerlere Dair Ne Varsa!

Erken Rezervasyon | Ucuz ve Kaliteli Konaklayabilmek İçin Yapılması Gereken 12 Şey!

Erken Rezervasyon | Ucuz ve Kaliteli Konaklayabilmek İçin Yapılması Gereken 12 Şey!

Erken rezervasyon ve ucuz konaklama, tatil planı yapan kişilerin en çok dikkat ettiği konular arasında yer alıyor. Otel fiyatlarının yüksek olduğu bu dönemde ucuz konaklama seçenekleri kişiler için büyük bir fırsattır. Özellikle yaz mevsimine girmeden kış aylarında kişilere sunulan erken rezervasyon fırsatları, kişilerin en ucuz otelde konaklamasını sağlıyor. Nerede tatil yapmak istediğinize karar verdikten sonra otel arayışına geçip, bütçenize en uygun otel fiyatlarını araştırmaya başladıysanız biraz sakin olun. Aceleci davranmadan, sakin tavırlar ile bütçenize uygun, belki de çok daha ucuz otel, en uygun apart otel, en uygun günlük kiralık ev gibi bilgilere ulaşarak ucuz konaklama yapabilirsiniz. Peki, kaliteli ve en ucuz konaklama yöntemlerini nasıl elde edebilirsiniz?

1.Erken Rezervasyon Yaptırın

Erken Rezervasyon | Konaklama

Erken Rezervasyon | Konaklama

Erken rezervasyon hem yaz hem de kış tatilleri için oldukça önemli bir kavramdır. Yılın herhangi bir döneminde tatile gitmek isteyen kişiler, erken rezervasyon fırsatları ile çok daha ucuz otel konaklama seçeneklerinden faydalanabiliyor. Erken rezervasyon yaptırmak isteyenler tatil planları için Aralık ayında araştırmalara başlar. Erken rezervasyon esnasında herhangi bir ücret istenmemesi kişileri mutlu etse de ödemeyi anında yapmak da indirim fırsatlarından yararlanmak için mükemmel bir yoldur. Apart otel, günlük kiralık ev, hostel gibi tüm konaklama seçenekleri için erken rezervasyon dönemlerinde yapılan rezervasyonlar ile en uygun otel fiyatlarından yararlanabilirsiniz.

2.Farklı Konaklama Sitelerini İnceleyin

Günümüzde hotels.com, booking.com, trivago.com, agoda.com, airbnb.com, tatilbudur.com, tatilsepeti.com gibi farklı otel arama siteleri bulunuyor. Bu otel arama sitelerini inceleyen kişiler online rezervasyonlar için bu siteleri kullanarak çeşitli indirimlerden de faydalanabilirler. Ancak konaklama sitelerinden araştırma yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta tüm siteleri karşılaştırmaktır. Gitmek istediğiniz otelin kendi internet sitesindeki ve diğer tüm sitelerdeki fiyatları karşılaştırarak ucuz otel fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

3.Puan Kazandıran Uygulamaları Kullanın

Erken Rezervasyon | Konaklama

Erken Rezervasyon | Konaklama

Puan kazandıran uygulamalar dendiğinde akla ilk olarak artıway.com gelir. Artıway.com, internet sitelerinden yapılan alışverişlerde kazılan puanları nakit olarak ödeyen oldukça yenilikçi ve ilginç bir uygulamadır. Uçak bileti, otel rezervasyonu gibi pek çok seyahat harcamanızda kazanacağınız puanları nakit olarak alabilirsiniz. Ayrıca artıway.com ile yalnızca seyahat harcamalarınızda değil teknoloji, giyim, kitap gibi farklı kategorilerde de alışveriş yaparak para kazanabilmek mümkün. Online otel rezervasyonu yaptırırken artıway.com’u unutmayın!

4.Couchsurfing Kullanın

Couchsurfing, kişilerin birbirini ücretsiz bir şekilde ağırlaması üzerine kurulan bir uygulamadır. Kişiler, seyahat ettikleri ülke ya da şehirlerdeki insanların yanında konaklayarak tatil masraflarını en aza indirebiliyorlar. Farklı kültürden, dilden ve dinden olan insanların kaynaşması için de bir aracı olan couchsurfing ile ekonominize katkı sağlayabilirsiniz.

5.Apart Otel ya da Hostel Tercih Edin

Erken Rezervasyon | Konaklama

Erken Rezervasyon | Konaklama

Tatile gidecek olan kişilerin aklına ilk olarak otel konaklama seçeneği gelir. Ancak otel konaklama, tek seçenek değildir. Apart ya da hosteller otellere göre çok daha ucuz konaklama seçenekleridir. Özellikle erken rezervasyon fırsatları ile apart otel ya da hostellerde çok daha uygun fiyatlarla konaklayabilirsiniz. Apart otel, apartman veya villa şeklindeki otelleri ifade eder. Kişilere verilen alanda genellikle oda, salon ve mutfak yer alır. Apart oteller genellikle ikiden fazla kişinin konaklayacağı durumlarda tercih edilir. Hostel ise aynı odayı 6-8 kişinin paylaştığı konaklama alanları ifade eder. Özellikle tek başına seyahat eden ve yalnız kalmak istemeyen kişiler hostelleri tercih edebilirler.

6.Doğayı Değerlendirin

Erken Rezervasyon | Konaklama

Erken Rezervasyon | Konaklama

Doğayı değerlendirin dediğimiz aklınızda pek bir şey canlanmayabilir. Peki, kamp ve çadır dediğimizde? Kamp ve çadır hem çok keyifli hem de çok ucuz bir konaklama yöntemidir. Yeşilliğin olduğu hemen her yerde kamp ve çadır kurarak doğanın keyfini çıkarabilirsiniz.

 

7.Airbnb’yi Kullanın

 

Airbnb, günlük kiralık ev kültürünü değiştiren oldukça faydalı bir uygulamadır. Günlük ev kiralama ya da oda kiralama gibi bir düşünceniz varsa kesinlikle Airbnb’den faydalanmalısınız. Airbnb’nin uyulması gereken bazı standartları vardır. Bu nedenle evin temizliği, düzeni ve güvenirliliği konusunda aklınızda herhangi bir soru işareti bulunmadan tatilin keyfini çıkarabilirsiniz. Airbnb’de de erken rezervasyon fırsatları bulunuyor. Erken rezervasyon yaptırarak çok uygun fiyatlar ile konaklayabilirsiniz.

Bir önceki yazımızda Airbnb hakkında detaylı bilgi vermiştik. Linkten ulaşabilirsiniz.

8.Ev Değiş Tokuşu

Erken Rezervasyon | Konaklama

Erken Rezervasyon | Konaklama

Ev değiş tokuşu, ülkemizde çok fazla gelişmemiş olsa da yabancı ülkelerde çok sık tercih ediliyor. Ev değiş tokuşu ile ilgili sitelerde profil oluşturarak tatile gideceğiniz yerde bir ev beğenebilir ve karşılığında eş zamanlı olarak kendi evinizi verebilirsiniz. Türkiye’de genellikle Kapadokya, Kaş, Alanya, Antalya, Kalkan, Fethiye, İzmir ve İstanbul gibi şehirlerde oturanlar ev değiş tokuşundan kolaylıkla faydalanabilirler.

 

9.Gönüllü Projelerde Yer Alabilirsiniz

Dünyada pek çok gönüllü proje ile seyahat eden insan bulunuyor. Emeğiniz karşılığında sizlere uygun fiyatlı ya da ücretsiz konaklama seçenekleri sunan siteleri inceleyerek ucuz tatil planı yapabilirsiniz.

10.House Sitting

Rezervasyon | Konaklama

Rezervasyon | Konaklama

Ev değiş tokuşunun uygun olmadığı durumlarda house sitting uygulanabilir. Ev sahibi evde olmadığı süre içerisinde evine göz kulak olması, kedilere bakması, çiçekleri sulaması, çimleri kesmesi için birine ihtiyaç duyabilir. Avrupa, Avustralya, Amerika’da oldukça yaygın olan bu uygulama için mindmyhouse.com, housecarers.com gibi siteleri inceleyebilirsiniz.

11.Homestayi Tercih Edin

Tatile gideceğiniz yerde uzun süre konaklamayı düşünüyorsanız homestay sizin için çok uygun olabilir. Homestay bir ailenin yanında konaklama seçeneğini ifade ediyor. Özellikle yurtdışına dil öğrenmeye ya da eğitim almaya giden öğrencilerin tercih ettiği homestay ile en uygun fiyatlar da konaklayabilmek mümkün.

12.Günlük Ev Kiralayın

Günlük kiralık ev, kalabalık aileler için oldukça uygun bir konaklama seçeneğidir. Otel, hostel ve aparttan çok daha ucuz olan günlük kiralık evler konusunda detaylı bir araştırma yaparak en uygun fiyatlı günlük kiralık evlere ulaşabilirsiniz.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. © Her Hakkı seolancer.net'e aittir.