Gezivagonu | Gezilecek Yerlere Dair Ne Varsa!

Yurtdışında Araç Kiralama | Yurtdışında Gezilecek Yerler

Yurtdışında Araç Kiralama | Yurtdışında Gezilecek Yerler

Yurtdışında araç kiralama sayesinde daha keyifli ve konforlu bir seyahat gerçekleştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Yurtdışında gezilecek yerler konusunda keyifli bir yolculuk için her şey hazır diyorsanız gezivagonu olarak araç kiralama ile seyahat planınızı daha da keyifli hale getiriyoruz. İşte yurtdışında araç kiralama ile ilgili merak edilenler!

Yurtdışında Araç Kiralama Neden Daha Avantajlı?

Hiç bilmediğiniz bir coğrafyada gezinmenin tadı bambaşkadır. Üstelik bu gezintiyi özgürce ve kafanıza estiği gibi gerçekleştirmenin tadı paha biçilemezdir. Yurtdışında gezilecek yerler keşfine çıktıysanız bir tur veya kafile eşliğinde değil araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak seyahat etmenizi öneriyoruz. Neden mi?

Tur veya kafile ile gezilerde belirli saatlerde hareket etme zorunluluğu çok sevdiğiniz ve vakit geçirmek istediğiniz yerde sınırlı bir süre kalmanıza neden olur. Bunun yanı sıra ilginizi hiç çekmeyen bir yere sırf tur programı içinde yer alıyor diye gitmek zorunda kalırsınız. Ancak yurtdışında araba kiralama sayesinde gideceğiniz yeri de burada kalacağınız süreyi de kendiniz belirlersiniz. Üstelik yurtdışında çoğu ülkede araç kiralama fiyatları çok avantajlı olduğundan bütçe açısından da kazançlı olacağınızı ifade etmekte fayda var!

Peki, yurtdışında kiralık araç ile gezmeye karar verdiniz ödemeniz gereken ücretler neler? Araç kiralama fiyatları ne düzeyde? Gelin bu soruları cevaplayalım!

Yurtdışında Araç Kiralama Fiyatları

Yurtdışında Araç Kiralama

Yurtdışı araç kiralama konusunda daha önce tecrübeleriniz bulunmuyorsa merak edeceğiniz ilk sorulardan bir tanesi araba kiralama fiyatları olacaktır. Bu soruya net cevaplar vermek maalesef çok mümkün değildir. Çünkü bölgeden bölgeye farklılık gösteren araç kiralama fiyatları araçların modellerine göre de değişkenlik gösterir. Ancak dünyanın en çok tercih edilen kiralık araba firmalarından Europcar Germany ve Europcar Türkiye arasında bir kıyaslama yaparsak yurtdışında araba kiralama fiyatları konusunda daha avantajlı olacağınızı net olarak anlayabilirsiniz.

Europcar Türkiye sayfasında Türkiye’de seçilebilecek Economy sınıfı en ucuz araç kiralama fiyatı 499 TL bandındayken Europcar Germany sayfasında Economy sınıfında seçilebilecek en uygun aracın kiralama fiyatı 448 TL’dir. Nitekim Almanya’da sunulan Economy sınıfı araçların pek çoğu Türkiye’de lüks segment olarak kiralanmaktadır. Almanya araç kiralama konusundaki bu örneği bütün Avrupa ve dünya ülkelerine uygulayabilmek mümkündür.

Yurtdışı Araba Kiralama Nasıl Gerçekleştirilir?

Yurtdışı araba kiralama işlemlerinin aslında Türkiye’de araç kiralamadan bir farkı yoktur. Dünyanın en önemli araç kiralama şirketleri arasından güvenilir bir tanesini seçerek araç kiralamak istediğiniz tarihleri seçmeniz ve ödeme adımına kadar sizden talep edilen bilgileri girmeniz kolayca araç kiralama işlemini tamamlamanıza yardımcı olacaktır. Bu aşamada seyahat severlerin aklına takılan en önemli soru Türkiye’de aldıkları sürücü belgelerinin yurtdışında geçerli olup olmadığıdır. Türkiye’den aldığınız sürücü belgelerinin dünyanın hemen her tarafında geçerli olduğunu bilmelisiniz.

Yurtdışında Araç Kiralama Tavsiyeleri

Yurtdışında Araç Kiralama

Araba kiralama ile ilgili Türkiye sınırları içerisinde dahi sorun yaşayan bireyler için yurtdışında araba kiralama işlemlerini kolaylaştıracak tavsiyeleri sizler için derledik. Kiralık araç konusunda sizlere sunacağımız tavsiyeleri dikkate almanız işinizi kolaylaştıracaktır!

  • Yurtdışı araç kiralamada yerel firmalardan ziyade dünyaca tanınan Europcar, Avis ve Hertz gibi firmaları tercih etmelisiniz. Bu firmaları tercih etmeniz durumunda karşılaşacağınız problemlere kurumsal çözümler sunulacaktır.
  • Yurtdışında ucuz araç kiralama için sözleşmeleri okumadan imzalamamanızı öneriyoruz. Pek çok gezginin uygun fiyatları görür görmez sözleşmeye imza atması birtakım sorunların yaşanmasına neden oluyor.
  • Yurtdışı araba kiralama esnasında sorumluluğu olabildiğince araç kiralama şirketleri üzerinde tutmalısınız. Sigorta paketlerine 10 Euro daha fazla ödeyerek bunu sağlayabilirsiniz. Aksi durumlarda başınızın ağrıyacağını ifade etmekte yarar var.
  • Ucuz araç kiralama konusunda gösterdiğiniz hassasiyeti bulunduğunuz ülkenin trafik kurallarına uyma konusunda da göstermelisiniz. Yabancı bir ülkede ceza yemeyi kimse istemez değil mi?
  • Europcar, Avis ve Hertz gibi uluslararası firmaların online rezervasyon imkanlarından mutlaka yararlanmalısınız.
  • Yurtdışında araç kiralama hizmetlerinde km limitleri ile karşılaşabilirsiniz. Limitlere takılmamak ve olabildiğince uzaklara yol alabilmek için limitsiz paketleri tercih etmelisiniz.
  • Araç kiralarken Türkiye’de olduğu gibi aracın hasarlı olup olmadığını ve yakıt durumunu fiziksel olarak kontrol etmenizi öneriyoruz.
  • Ucuz araç kiralama fırsatlarından faydalanmak için erken rezervasyon seçeneklerini değerlendirmeyi unutmamalısınız.
  • Yurtdışında araçların çoğunda navigasyon için ekstra ücret ödemeniz istenir. Ekstra ücret ödemek istemiyorsanız navigasyon cihazınızı yanınızda taşımalı veya mobil cihazınızın maps özelliğinden faydalanmalısınız.
  • Son olarak araç kiralarken size verilen kiralama bilgilerini bir yere not etmeyi unutmamalısınız.

 

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. © Her Hakkı seolancer.net'e aittir.