Gezivagonu | Gezilecek Yerlere Dair Ne Varsa!

Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır? | Corona virüs Nedir?

Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır? | Corona virüs Nedir?

Son düzenlemelerle hayatımıza giren seyahat izin belgesi nasıl alınır ile ilgili gezivagonu olarak sizleri bilgilendirmeyi tercih ettik! İşte seyahat izin belgesi ile alakalı bütün detaylar!

Corona virüs, tüm dünyayı etkisi altına alan bir salgın haline gelmiştir. İçişleri Bakanlığı’nın salgın ile ilgili çeşitli önlemler alması ile birlikte şehirlerarası yolculuklarda çeşitli kısıtlamalar getirilmiştir. Söz konusu kısıtlamalar ise seyahat belgesi nedir, seyahat izni belgesi nasıl alınır sorularını beraberinde getirmiştir. İçişleri Bakanlığı’nın getirdiği bu yeni kısıtlamalar ile birlikte havayolu ve karayolu aracılığı ile bir şehirden herhangi bir şehre gitmek yasak hale getirildi. Ancak çeşitli sebepleri bulunan kişiler valiliklerden aldıkları Seyahat İzin Belgesi ile seyahat edebilir.

Seyahat İzin Belgesine Kimler Başvurabilir?

Seyahat İzin Belgesi, kişilerin bulunduğu şehrin kaymakam ve valilerinden olduğun kurulun kararına göre verilir. İsteyen kişiler e-devlet aracılığı ile de seyahat izin belgesine başvuru yapabiliyor. Şehirlerarası seyahat edecek olan kişilerin aşağıdaki nedenlere sahip olması gerekiyor.

  • Doktorun sevki sonucunda başka şehirde tedavi görecek olanlar,
  • Birinci derece yakını vefat eden ya da yakını ağır hasta olan kişiler,
  • Son 15 günde bulundukları şehre gelen ve bu şehirde kalacak bir yeri bulunmayan kişiler.

Yukarıda bahsedilen gerekçelere sahip olan kişiler uçak ya da otobüs ile şehirlerarası seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Bunun yanı sıra kamu görevlileri ve görev nedeni ile seyahat etmek zorunda olan kişiler de başvuru yaparak şehirlerarası seyahat edebilirler. Peki, Seyahat İzin Belgesi nasıl alınır?

Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır?

E-Devlet Üzerinden Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır?

Seyahat izin belgesi nasıl alınır sorusu bir şehirden başka bir şehre seyahat edecek olan kişilerin sorduğu sorulardandır. Seyahat İzin Belgesine e-devlet üzerinden başvuru yapılabilir. E-devlet’te arama butonuna seyahat izin belgesi yazmanız durumunda İçişleri Bakanlığı E-Başvuru sayfasına yönlendirilirsiniz. Önünüze çıkan ekrandan yeni başvuru oluşturmalısınız. Yeni başvuruya tıklamanız durumunda karşınıza başvuru türü seçeneği çıkar. Buradan seyahat izin işlemleri seçeneğine tıklayarak alt kutucukta bulunan Karayol Seyahat İzin Belgesi ya da Havayolu Seyahat İzin Belgesi seçeneklerinden birini seçmelisiniz. Seçiminizi yaptıktan sonra karşınıza çıkan ikamet adresi, gidilecek gibi bilgileri doldurmalısınız. Karşınıza çıkan tüm soruları yanıtladıktan başvur butonuna tıklayarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. © Her Hakkı seolancer.net'e aittir.