Gezivagonu | Gezilecek Yerlere Dair Ne Varsa!

En İyi Gezi Uygulamaları Nelerdir?

En İyi Gezi Uygulamaları Nelerdir?

Seyahat sırasında özellikle daha önce gidilmeyen ve bilinmeyen ülkelere seyahat ederken kişiler çeşitli sıkıntılar ile karşılaşırlar. Bu sıkıntıları ise mobil uygulamalar ile oradan kaldırmak mümkündür. Bilmediğiniz bir şehri ya da ülkeyi keşfederken yardımcınız olacak en iyi gezi uygulamalarını aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür.

En İyi Gezi Uygulamaları

en iyi mobil gezi uygulamalarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

Kindle

Kindle, seyahatiniz sırasında en iyi arkadaşınız olacak bir uygulamadır. Seyahat sırasında kişiler genellikle yanlarına az eşya almak ister. Bu nedenle kişilerin onlarca kitabı yanında taşıması biraz zorlayıcıdır. Bu doğrultuda Kindle en büyük seyahat arkadaşınız olacaktır. Kindle’ı IOS ve Androidlerden rahatlıkla indirebilirsiniz.

SAS Survival Guide

En İyi Gezi Uygulamaları | SAS Survival Guide

En İyi Gezi Uygulamaları | SAS Survival Guide

Eğer kalabalıktan uzak bir yerlere seyahat etmek istiyorsanız SAS Survival Guide en büyük yardımcınız. Ateş yakmayı ve mors alfabesini bu uygulama sayesinde öğrenebilirsiniz. En iyi gezi uygulamalarının başında yer alana SAS Survival Guide, hayatta kalmanız için gerekli olan tüm içerikleri barındırıyor.

Flight Aware

Eğer sık sık seyahat eden biriyseniz telefonunuzda birden fazla uçuş firmasının uygulaması bulunur. Ancak bu uygulamalar telefonunuzda çok fazla yer kaplar. Bu doğrultuda Flight Aware uygulaması ile telefonunuz çok fazla uygulamayı barındırmadan tüm uçuş firmalarının uçuşlarına erişim sağlayabilirsiniz.

Lounge Buddy

En İyi Gezi Uygulamaları | Lounge Buddy

En İyi Gezi Uygulamaları | Lounge Buddy

Genelde aktarmalı uçuşlar mı gerçekleştiriyorsunuz? O halde aradığınız uygulama Lounge Buddy! Havaalanında uçuşu beklerken vaktinizi bu güzel uygulama ile harcayabilir ve eşsiz anlar geçirebilirsiniz.

Duolingo

En iyi gezi uygulamaları arasında yer alan Duolingo, her dilde okuma ve yazıyı öğreten bir uygulamadır. Küçük küçük derslerden oluşan uygulama, tam 27 dilde hizmet veriyor. Uygulama ile basit fiilleri, cümleleri ve söz kalıplarını rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Triplt

Eğer siz de birden fazla rezervasyonu takip etmekte zorluk çekiyorsanız Triplt her zaman yanınızda! En iyi gezi uygulamaları arasında yer alan triplt ile tüm rezevasyonlarını kontrol edebilir ve ekstra uygulamaya ihtiyaç duymazsınız.

AIRBNB

En İyi Gezi Uygulamaları | AİRBNB

En İyi Gezi Uygulamaları | AIRBNB

Airbnb, seyahat sırasında muhtemelen en büyük yardımcınızdır. Çünkü Airbnb, seyahat ettiğiniz şehir ya da ülkelerde konaklayabilmeniz için çeşitli öneri ve seçenekler sunmaktadır. Özellikle gittiğiniz yerde en ucuz şekilde ve temiz bir yerde konaklamak istiyorsanız Aırbnb tam size göre. Airbnb’den kendi ihtiyaçlarınıza uygun evler kiralayabilir ve en ucuz şekilde konaklayabilirsiniz.

Citymapper

Citymapper, toplu taşıma sorunlarına çözüm getiren en iyi gezi uygulamalarındandır. Şehirlerdeki metro, vapur ve otobüs gibi toplu taşımaların güzergahları, saat bilgileri gibi pek çok bilgiye ulaşabileceğiniz citymapper ile bilmediğiniz bir şehir kaybolma olasılığınız yok! Eğer gitmek istediğiniz yere yürüyerek gitmeyi tercih ediyorsanız citymapper buna da yardım ediyor ve güzergah belirleyerek ulaşmak istediğiniz yere gitmenizi sağlıyor.

XE Currency

Euro ve Dolar kullanmayan ülkelere seyahat edecekseniz muhtemelen para birimleri ile ilgili çeşitli sıkıntılar içerisine gireceksiniz. Ancak yanınızda XE Currency varsa hiç düşünmenize gerek yok. Uluslararası tüm para birimlerini istediğiniz para birimine dönüştüren uygulama, kur farklarını dahi hesaplıyor. En iyi gezi uygulamaları arasında yer alan bu uygulama, adeta hayat kurtarıcı.

Booking, Hostelword ve Couchsurfing

Hotel uygulamalarının sizi kandırdığını mı düşünüyorsunuz? Çok haklısınız. Günümüzde bir çok hotel ve hostel uygulaması bulunuyor. Ancak bu uygulamaların her zaman doğru bilgiler verdiğini söyleyebilmek mümkün değildir. Booking, Hostelworld ve Couchsurfing gibi uygulamalar ile gideceğiniz şehirdeki en uygun otellere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Trip Advisor

En İyi Gezi Uygulamaları | Tripadvisor

En İyi Gezi Uygulamaları | Tripadvisor

Gittiğiniz şehirde ne nerede yenir, nerede kalınır, en iyi eğlence mekanı hangisidir gibi sorularınıza en iyi cevabı Trip Advisor veriyor. Ayrıca bu mekanlara daha önce giden ve deneyimlerini paylaşan kişilerin yorumlarını okuyarak söz konusu mekan hakkında bilgi sahibi de olabilirsiniz.

 

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. © Her Hakkı seolancer.net'e aittir.