Gezivagonu | Gezilecek Yerlere Dair Ne Varsa!

Airbnb Ev Sahibi Olmak | Modern Günlük Kiralık Ev Modeli

Airbnb Ev Sahibi Olmak | Modern Günlük Kiralık Ev Modeli

Airbnb ev sahibi olarak kullanmadığınız daireniz veya yazlığınızdan para kazanmak sizce de kulağa çok hoş gelmiyor mu? Gezivagonu olarak seyahat severlerin en çok kullandığı kiralık ev platformu airbnb ile para kazanma yöntemini daha iyi anlamınız için harika bir yazı hazırladık!

Airbnb ev sahibi olma konusunda detaylı bilgilere geçmeden önce airbnb nedir sorusunaa cevap bulmak için daha önce hazırladığımız Modern Günlük Kiralık Ev Modeli | Airbnb Türkiye adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Airbnb Ev Sahibi

Airbnb Ev Sahibi

Airbnb Ev Sahibi Olma İşlemleri

Evinizi para kazanacağınız bir hale getirmek için harika bir uygulama olan aırbnb için öncelikle sisteme kaydolmanız gerekir. Bunun için airbnb sayfasına giriş yaparak üye ol kısmından kendi profilinizi kolayca oluşturabilirsiniz. Daha sonra airbnb giriş kısmından kayıt olduğunuz bilgilerle giriş yaparak evinizi kiralamaya hazır hale getirebilirsiniz.

Airbnb ev sahipliği yapmak için öncelikle ‘Kayıt Ekle’ kısmından kiralık evinize bir profil oluşturmanız gerekir. Bu profilde evin bütün detaylarını doldurmalı ve hiçbir hususu atlamamalısınız. Çünkü evinizle ilgili ne kadar bilgi sunarsanız airbnb kullanıcıları evinize o derece rağbet gösterecektir.

Airbnb Ev Sahibi

Airbnb Ev Sahibi

Evinizin profilini oluşturduktan hemen sonra sistemde ev ile ilgili; Evin tamamını mı yoksa bir kısmını mı kiralayacaksınız? Evinizde kaç kişi konaklayabilir? Evinizin tuvalet ve banyo imkanları var mı? Evde size ait eşyalar var mı? Kiralık evinizde kaç oda var? gibi önemli ve detay bilgiler yönelitilir. Airbnb olanaklar sekmesi altında dolduracağınız bu bilgilerden sonra sizden ev ile ilgili dikkat çekici görseller eklemeniz talep edilir.

Airbnb ile para kazanmak için yapmanız gereken en önemli şeylerden bir tanesi evin dikkat çekici olmasını sağlamaktır. Bu durum da fotoğraf kalitesi ve başlık kısmında airbnb kullanıcılarına doğru hitap etmekle mümkün olur. Kullanıcıların ilgisini çekecek düzenlemeler yaptıktan sonra sıra sizin koyacağınız kurallara gelir.

Airbnb kuralları herkes için geçerli olsa da airbnb ev sahibi olmak isteyenler kendi mülkleri ile alakalı kurallar koyabilmektedir. Kuralları da belirledikten sonra airbnb ev sahibi olmaya hemen hemen hazırsınız demektir.

Airbnb Ev Sahibi

Airbnb Ev Sahibi

Airbnb Anında Rezervasyon

Airbnb ev kiralama modelinde ev sahiplerinin evde konaklama gerçekleştirecek kişileri tek tek seçme hakkı bulunur. Nitekim airbnb sisteminde genel manada ev sahipleri konaklama için talep gönderen kişileri kontrol ederek onaylar. Söz konusu kontrol süreci 24 saattir. Aibnb ev sahipleri bu sürede size olumlu veya olumsuz geri dönüş yapmak zorundadır. Aksi durumda ev sahibinin yaptırımlarla karşılaşması muhtemeldir. Rezervasyonları tek tek incelemek istemeyen bazı airbnb ev sahipleri ise anında rezervasyon sistemi sayesinde evde konaklama yapmak isteyen herkesin talebini otomatik olarak kabul eder. Bunu bir bakıma otel rezervasyonu gibi düşünebilirsiniz.

Anında rezervasyon airbnb ev sahipleri açısında iş yükünün azaltılması ve 24 saatlik sürenin kaçırılması ile oluşacak zararların ortadan kalkmasına imkan sağlar. Üstelik airbb anında rezervasyon sisteminin açık olması kiralık evinizin daha üst sıralarda listelenmesine de olanak sağlar. Airbnb anında rezervasyon sisteminin kötü tarafı ise her kullanıcının rezervasyon yapabilmesi ve konaklamaya kısa süre kala yeni rezervasyonların gelebilmesidir.

Airbnb Rezervasyon ve Konaklama Süreleri

Airbnb sistemi içerisinde mülkünüz ile ilgili konaklama kısıtları getirmeniz tamamen size bırakılmıştır. Daha açık bir ifade ile check-in ve check-out saatleri, rezervasyonun kaç gün önceden yapılması gerektiği, konaklama için minimum ve maksimum kaç gece rezerve edilebileceği tamamen sizin tarafınızdan belirlenir. Üstelik kiralık evinizin bazı tarihlerde rezervasyona kapalı olmasını sağlayabilir ve bu evi siz kullanabilirsiniz. Ancak bunun için takvimi güncellemeyi unutmamalısınız. Çünkü rezervasyonlarda takvim kendiliğinden güncellense de sizin talepleriniz olduğunda takvimi sizin güncellemeniz gerekir.

Airbnb Ev Sahibi

Airbnb Ev Sahibi

Airbnb Konaklama Fiyatları

Airbnb konaklama fiyatları Airbnb Türkiye’nin size özgürlük tanıdığı konulardan bir tanesidir. Burada sizden talep edilen sabit bir fiyat politikası mı yoksa talebe göre değişen bir fiyat politikası mı gütmek istediğinizi belirtmeniz olur. Sabit fiyat seçiminde fiyat sürekli aynı kalırken talebe göre fiyat politikasına maksimum ve minimum limitler belirlersiniz. Bu limitler içerisinde benzer özelliklerdeki evlerin kiralama seviyelerine göre değişkenlik gösterir.

Airbnb talebe göre fiyat politikasını bir örnek ile açıklamak gerekirse minimum 100 TL ve maksimum 200 TL bandında bir seçim gerçekleştirdiniz. Airbnb ev kiralama kapsamında talep az olursa eviniz 100 TL’ye kiralanır ancak talep yoğunluğunda evin 200 TL’ye kiralanması mümkün olur.

Airbnb Ek Ücretler

Airbnb ev kiralama sırasında bir ev sahibi olarak bazı ekstra ücretler talep etmeniz mümkündür. Airbnb ev sahibi olma kapsamındaki bu ücretler tamamen sizlerin inisiyatifindedir.

Türkiye’nin herhangi bir yerinde airbnb ev sahibi olabilir ve hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Airbnb İstanbul, airbnb İzmir ve airbnb Ankara bu konuda ülkemizin en çok tercih edilen hizmetleri olur.

ETİKETLER: , , ,
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. © Her Hakkı seolancer.net'e aittir.