Gezivagonu | Gezilecek Yerlere Dair Ne Varsa!

Balayı Otelleri | Otel Seçimi Yaparken Dikkat Edilecekler

Balayı Otelleri | Otel Seçimi Yaparken Dikkat Edilecekler

Evlilik heyecanını yaşarken en mutlu anınızın hemen sonrasında bir balayı tatilini siz de hak ediyorsunuz! Kaliteli ve keyif dolu bir balayı tatili için yapmanız gerekenler neler? Bu konuda oldukça meraklı gözlerle araştırma yaptığınızı biliyoruz. Hemen belirtmek gerekir ki doğru adrestesiniz. Sizin için özenle hazırladığımız bu rehberi okuduktan sonra balayı otelleri konusunda bütün şüphelerinizi ortadan kaldırabileceksiniz. Şimdi hazırsanız balayı için size en uygun seçeneğin hangisi olacağını anlamak için detaylara bir göz atalım!

Balayı Oteli Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Evlilik hazırlığı, düğün ve bütün yorucu süreci geride bıraktıktan sonra ayaklarınızı uzatıp dinlenebileceğiniz bir otel mi arıyorsunuz? Yorucu bir dönemin stresini atmak ve yeni hayatınızın ilk anlarını keyifle sürdürmek adına aşağıdaki detayları bir incelerseniz iyi olur!

  • Balayı otelleri arasından bir seçim yapmadan önce beklentilerinizin neler olduğunu doğru bir şekilde belirlemelisiniz,
  • Bütçenizi araştırmalarınıza göre düzenlememeli tam aksine araştırmalarınızı bütçenize göre yapmalısınız,
  • Balayı oteliniz için seçim yaparken ekstra masrafların neler olabileceğini değerlendirmelisiniz (Özellikle de her şey dahil olmayan oteller),
  • Daha önce hiç bilmediğiniz bir otelde konaklayacağınız için müşteri yorumları konusunda titiz bir inceleme gerçekleştirmelisiniz,
  • Otele ulaşım imkanları ve çevredeki imkanları incelemelisiniz,
  • Balayı tatili yaparken bütün günü bir otelde geçirmek istemezsiniz değil mi? O halde çevredeki cazibe merkezlerini mutlaka bir inceleseniz iyi olur.

Tüm bu hususları değerlendirdikten sonra kusursuz bir balayı oteli seçimi yapabilirsiniz. Yukarıda kısa kısa değindiğimiz ama çok daha önemli olan bazı detaylara daha da derinlemesine bir göz atalım!

Balayı Otelleri

Balayı Otelleri

Balayı Tatili için Öncelikleriniz Neler? Bütçe Ne Kadar Önemli?

Balayı, otelde geçirilecek ve yan gelip yatılacak bir dönem olarak düşünülür. Ancak sadece yatmak ya da sadece gezmek bazı çiftler için sıkıcı olabilir. Bu nedenle de nasıl bir tatil istediğinize tam anlamıyla karar vermelisiniz. Evlilik döneminde Kültür Turu Faciası yaşamış bir çift olarak acele kararlar vermemeniz konusunda sizi uyarıyoruz. Ancak Kültür Turu öncesinde gerçekleştirdiğimiz kısa ‘Yediburunlar‘ tatili ile de turnayı on ikiden vurduğumuzu söyleyebiliriz. Siz de bize uyarak Yediburunlar Lighthouse ile unutulmaz anlara kapı aralayabilirsiniz.

Romantizm, sükûnet, dinlenmek, çılgınlar gibi eğlenmek ya da bambaşka bir alternatif. Tercihiniz her ne olursa olsun detaylı ve mantıklı düşünerek seçim yapın. Seçiminizi yaparken de bütçenizi doğru bir şekilde kullanmaya başlayın. Örneğin balayında tatil yaparken göreceğiniz sevimli bir hediye sizin için ekstra gider anlamına gelecektir. Bunun yanında otelde çıkan yemeği beğenmeyip dışarıda yemek isteyeceğinizi de unutmamalısınız. Bütçenizi çok aşmadan makul bir seçim yaparak kaliteli seçeneklere ulaşmalısınız.

Balayı otelleri, herşey dahil oteller, otel fırsatları tatile çıkma planı yapan kişilerin araştırma yaptığı konular arasında yer almaktadır. Kişiler hem yaz aylarında hem de kış aylarında dünyanın çeşitli yerlerine seyahat eder ve bu seyahatlerinde kalacakları oteller ile ilgili araştırma yaparlar ve kendilerine en uygun oteli bulmaları durumunda otel rezervasyonlarını gerçekleştirirler. Ancak kişilerin balayı otelleri, herşey dahil oteller, kayak otelleri gibi oteller arasından kendilerine en uygun olanı bulabilmek için dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktaları aşağıdaki gibi açıklamak mümkündür.

Balayı Otelleri

Balayı Otelleri

Balayı Otellerinin Taşıması Gereken Özellikler

Balayına gidilecek yerler arasından kendiniz için en uygun olanı seçtikten sonra sıra balayı otellerini seçmektedir. Balayı yapacağınız otelin bazı özelliklere sahip olması gerekmektedir. Bu nedenle seçeceğiniz otelin hizmetlerinin ve standartlarının sizin için en uygun nitelikte olmasına dikkat etmelisiniz. Balayı tatilinizi planlarken konaklamada sizin için olmazsa olmaz kriterlerin belirlenmesi gerekmektedir.

Balayı otelleri genel olarak çiftler tarafından tercih edilen lüks ve şık otellerdir. Mekanların sunmakta olduğu avantajlar standart otellere göre çok daha fazladır. Çünkü bu otellerde balayı çiftleri için özel bir politika belirlenmektedir. Bu da sunulan imkanların çok daha fazla olmasını sağlamaktadır. Eğer bu imkanlar size hitap etmiyorsa daha uygun fiyatlı otelleri tercih etmelisiniz.

Balayı Turu mu? Balayı Oteli mi?

Yeni evlenen çiftler genellikle yalnız kalmayı tercih ederler. Ancak balayı turları da çiftlerin sık sık seçtiği bir tatil alternatifidir. Pek çok yeri kolay bir şekilde gezmek için balayı paketleri kapsamında sunulan turları tercih edebilirsiniz. Bu doğrultuda balayı turu mu tercih etmelisiniz balayı oteli mi sorusuna net bir cevap vermek mümkün değildir.

Otellere Ulaşım İmkanı

Bir otel seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ulaşımdır. Ulaşımın kolay olması çiftlerin balayında bu oteli seçmesini sağlamaktadır. Şehrin ücra bir köşesinde bulunan otel ilgi çekici değildir. Bu nedenle otellere ulaşım konusuna da dikkat etmelisiniz.

"<yoastmark

Balayı Otelleri

Balayı otelleri arasından bir tercih yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta otelden beklentilerinizdir. Sizin için de balayı oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle balayında tercih edilecek olan otelinde önemi fazlasıyla büyüktür. Eğer balayınız sırasında bulunduğunuz şehirdeki tarihi ve doğal güzellikleri görmek istiyorsanız otelin lokasyonuna dikkat etmelisiniz. Şehir merkezine yakın olan otelleri tercih ederek balayınızı eşsiz bir hale getirebilirsiniz. Bunun dışında beklentilerinizi belirlemelisiniz. Örneğin, otelde havuz olmasını istiyor musunuz ya da kahvaltınızı, akşam yemeğinizi otelde mi yapmak istiyorsunuz gibi sorulara cevap bulmalısınız. Üstelik bu cevaplar doğrultusunda otelinizi tercih etmelisiniz.

Herşey Dahil Oteller

Herşey dahil oteller, adından da anlaşıldığı gibi oteldeki tüm imkanlardan rezervasyon sırasında ödenen ücret dahilinde yararlanılabilmektedir. Ancak herşey dahil otellerde herşey dahil kampanyasına neleri dahil edeceğine her otel kendisi karar vermektedir. Bazı otellerde tüm aktiviteler fiyata dahil olurken bazı oteller bazı aktiviteleri ve hizmetleri dahil etmeyebilmektedir. Bu nedenle herşey dahil otellerde ücrete nelerin dahil olduğunu nelerin ekstra ücretli olduğunu detaylı bir şekilde incelemeli ve kararınızı bu doğrultuda vermelisiniz.

Otel Fiyatları

Otel fiyatlarının mevsimden mevsime hatta günden güne göre değişkenlik gösterdiğini söyleyebilmek mümkündür. Bu nedenle eğer tatil için bir otel rezervasyonu yapmak istiyorsanız aylar öncesinden araştırma yapmalı ve en uygun fiyatlı ucuz otellerde konaklayabilirsiniz. Otel fiyatları konusunda detaylı bir araştırma yapmak tatilinizi en uygun fiyatlar ile gerçekleştirmenizi sağlar. Özellikle yaz aylarında tatil bölgelerindeki otellerin fiyatlarının fazla olduğunu söylemek mümkündür. Nisan-Mayıs ve Eylül gibi aylarda tatil bölgelerindeki otel fiyatları çok uygundur.

Erken Rezervasyon Otelleri

Erken rezervasyon yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalarda bulunmaktadır. Her ihtimale karşı iptal güvencesi olan otelleri tercih etmenizde fayda var. Olası bir aksilikte rezervasyonunuzu iptal edebilmeniz durumda paranızın iade edilmesi oldukça önemlidir. Aksi takdirde paranız yanar ve paranızı iade alamazsınız. Bu doğrultuda erken rezervasyon otelleri ile ilgili detaylı bir araştırma yapabilir ve bütçenize en uygun erken rezervasyon oteline ulaşabilirsiniz. Erken rezervasyon ile ilgili detaylı bilgiye linkten ulaşabilirsiniz.

"<yoastmark

Yetişkin Oteli/Çocuk Dostu Oteller

Otel seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise tercih edeceğiniz otelin çocuk dostu olup olmadığıdır. Ailecek bir tatil planı yapıyorsanız yetişkin otellerine rezervasyon yapmak pek iyi olmayacaktır. Özellikle çocuklu aileler için özel bir konsept geliştiren oteller ailecek tatil planı yapan kişiler için oldukça büyük öneme sahiptir. Bu doğrultuda otel araştırması yaparken mutlaka çocuklarınızı eğlenebileceği farklı aktivitelerin olup olmadığını incelemeniz de fayda var.

Otel Hizmetleri

Sauna, hamam, fitness gibi hizmetlerin otelde sunulup sunulmadığına dikkat etmelisiniz. Eğer hamam, sauna ve fitness gibi farklı hizmetlerin bulunduğu bir otelde konaklamak istiyorsanız bütçenize ve size en uygun otelleri ararken bu hizmetlerin olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Bu durumda ihtiyaçlarınıza en uygun otelde muhteşem bir tatil geçirebilmeniz mümkündür. İhtiyacınıza en uygun otelleri otel ara linkinden ulaşabilirsiniz.

ETİKETLER: , , , ,
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. © Her Hakkı Gezivagonu.com'a Aittir.